„Kriminalisté s mužem zahájili trestní stíhání pro trestné činy krádež, obecné ohrožení, maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, ohrožení pod vlivem návykové látky a poškození cizí věci. Zároveň podali podnět na jeho vzetí do vazby z důvodu obavy pokračování trestné činnosti,“ sdělil v pondělí mluvčí policie Jan Daněk.

Pronásledování kradeného Fordu Mondeo začalo před jedenáctou hodinou večer v Táborské ulici, řidič se pak řítil jak neřízená střela ulicemi Nuselská, Michelská, Na Strži a směřoval z centra ven. Křižovatky projížděl na červenou a vytlačoval jiné řidiče ze silnice. Policisté ho se ho snažili zastavit pomocí zátarasu, výstřelů i zastavovacího pásu, který mu poškodil pneumatiku. [celá zpráva]

Jak je patrné z videozáznamu pořízeného policisty, řidič nakonec vrazil do policejního auta. Strážci zákona ho museli zadržet pomocí donucovacích prostředků, protože se bránil a byl agresivní.

Zadržený řidič

Zadržený řidič

FOTO: Jiří Forman, AKTU.cz

Test na drogy ukázal, že podezřelému řidiči koloval v krvi pervitin, který má výrazně povzbuzující účinky, k jeho požití se přiznal. Za volantem neměl co dělat nejen kvůli intoxikaci drogou, ale také proto, že má do roku 2020 úředně zakázáno řízení vozidel.