Podle obžaloby únos provedla v květnu 2003 pětice cizinců ve věku od 23 do 24 let, kteří se znali od útlého dětství. Jednomu z nich se podařilo utéct na Ukrajinu, ovšem spravedlnosti neunikl, protože bude souzen tamními soudy.

Skupina obžalovaných se na únos důkladně připravila. Hlavním organizátorem byl Vasyl Harastej, který u vydíraného podnikatele pracoval a znal jeho finanční možnosti i rodinné zázemí. Společně si na akci připravili pracovní oděvy silničářů. U Němčiček na Brněnsku si pak zahráli na opraváře silnice - zastavili auto a dívku unesli. [celá zpráva]

Řidiče spoutali a zanechali ve voze schovaném na lesní cestě. Dívku pak odvezli do lesa nedaleko obce Silůvky, kde postavili stan. V něm dítě prožilo několik dní.

Únosce: bylo mi jí líto

Otec o únosu informoval policii, která začala připravovat se speciálními jednotkami rozsáhlou pátrací akci. K ní nakonec nedošlo, protože podnikateli se ozval jeden z pachatelů a prozradil mu, kde dívku drží.

"Bylo mi jí líto. Tak jsem zavolal jejímu otci, kde dívku najde. Dnes mě mrzí, že jsem se k tomu nechal zlákat, byla to hloupost," prohlásil cynicky obžalovaný Jaroslav Ropnickyj.