Situace se vyhrotila na začátku tohoto týdne, kdy jedna z dívek zavolala operátorce záchranné služby. Plakala a tvrdila, že ji neznámá žena drží na neznámém místě a bije ji. V místnosti s ní je prý takřka mrtvé dítě s dírou v břiše. "Když jsem hovor slyšela, musela jsem uznat, že to byl věrohodný herecký výkon," potvrdila mluvčí.

Policisté okamžitě zahájili rozsáhlou akci. Obávali se, že dívku někdo skutečně unesl a týrá ji. Založili proto speciální tým, který na případu intenzivně pracoval. Záhy v jejich síti uvízla skupina děvčat. Vyšetřování ukázalo, že se nudily a na tísňové linky volaly z různých telefonů z domova i ze školy. Některé jejich hovory trvaly téměř 20 minut.

"Pro člověka, který v tu chvíli pomoc opravdu potřeboval, mohla mít obsazená telefonní linka i tragické následky," upozornila mluvčí. Nemálo peněz stálo podle ní i samotné pátrání. Kvůli nízkému věku pachatelek policie případ odložila. Podle mluvčí se ale osudem dívek zřejmě bude zabývat Probační a mediační služba, která nad nimi může stanovit ochranný dohled.