Verdikt ve středu zazněl u brněnského krajského soudu. K napadení došlo letos v lednu na ubytovně v Hodoníně.

„Napadl poškozeného, který měl prý předtím znásilnit jeho sestru. Dal mu ránu pěstí do obličeje a když napadený upadl, dál ho bil. Jeho sestra se ho snažila odtrhnout a křičela na něj, ať toho nechá, nakonec jej od poškozeného odtrhnul až další přivolaný svědek,“ zrekapitulovala soudkyně odvolacího senátu Šárka Dufková verdikt, kterým Okresní soud v Hodoníně poslal muže do vězení.

Neodčinitelný následek

Napadený mladý muž bude podle znalců zřejmě doživotně postižený. Utrpěl totiž krvácení do mozku a další zranění, přičemž ani několik měsíců po napadení se jeho stav nezlepšil.

„Je nyní odkázán na pomoc druhých osob a je v péči specializovaného zařízení. Obžalovaný mu způsobil v podstatě neodčinitelný následek,“ dodali soudci s tím, že napadený kvůli svému stavu ani nebyl schopen vypovídat.

Problém s advokátem

Jednání o odvolání proti vině i trestu ale nabralo u brněnského soudu nečekaný směr ve chvíli, kdy obžalovaný prohlásil, že neví, co jeho advokát Miroslav Fotr napsal do odvolání.

Právník, který k jednání nařízenému už minulý týden nedorazil, a soud tak kvůli tomu musel být odročen, tím byl evidentně zaskočený, a senátu přiznal, že odvolání svého klienta nemůže přednést, protože ho s sebou nemá.

Obžalovaný chce jít do vězení

Přečíst ho tak musela soudkyně Dufková, která pak společně s dalšími členy senátu jen nevěřícně hleděla na to, jak obžalovaný prohlásil, že chce jít do vězení. „Nechci se odvolávat, chci to tak nechat,“ překvapil všechny přítomné.

Když soudu zopakoval, že s odvoláním, které předložil advokát, nesouhlasí a chce jej vzít zpět, nezbylo než mu vyhovět.