Bydleli v pronajaté garsonce. "Znal jsem je od vidění, na pohled to byli zcela normální lidé, ničím výjimeční," řekl asi pětašedesátiletý soused.

Dvaadvacetiletý sebevrah dopadl přímo na asfalt, o pět let starší žena zemřela o pár metrů dál na trávníku. "Lékaři se jí ještě snažili oživit," uvedl svědek, který akci záchranářů viděl z okna svého bytu. "Veškerá naše snaha byla marná," potvrdil ředitel hradecké záchranky Ladislav Žabka.

Policisté stále pátrají po motivu.

Dítě leželo v pořádku v postýlce

"Po baráku kolují pověsti, že snad ten pán přišel o místo a psychicky to neunesl," sdělil jiný obyvatel domu. "To jsou v této chvíli opravdu jen spekulace, stále vyslýcháme svědky," řekla mluvčí hradecké policie Anna Pešavová.

Podle jejích slov svědci vypověděli, že nejprve skočil muž a žena jej po chvíli následovala. Je nařízena pitva, která by měla objasnit, zda oba nešťastníci nebyli pod vlivem alkoholu či jiných návykových látek. "Jejich dítě leželo v postýlce nezraněno a zcela v pořádku," uvedl zástupce hradeckého okresního policejního ředitele Josef Macháček. "Dopis na rozloučenou se nenašel," sdělila Pešavová.