"Policie o prodloužení termínu požádala, ale ze státního zastupitelství ještě vyrozumění nepřišlo," uvedl Korb. Naposledy totiž státní zástupce Pavel Dvořák, který nebyl ve středu k zastižení, prodloužil lhůtu do čtvrtka 20. ledna.

Vyšetřovatel ale zatím nemá všechny znalecké posudky, na základě kterých bude případ posuzovat. "V žádosti jsme neuváděli, o kolik chceme termín posunout. To záleží na zvážení státního zástupce," dodal Korb. Případ by mohl být uzavřen už v průběhu února, protože poslední ze tří znaleckých posudků z oblasti dopravy má být odevzdán do konce ledna.

"Žádný další pokus v souvislosti s tímto posudkem se nechystá, pokud soudní znalec na základě dosud zjištěných měření dopočítá vše, co potřebuje," uvedl vyšetřovatel. Policie má již k dispozici posudek z oblasti zdravotnictví a techniky. Podle prvního z nich nemělo na smrt Hlinky vliv, že nebyl připoután, a podle druhého nebyla vozidla před nehodou porouchaná.

Kvůli nehodě je z trestného činu ublížení na zdraví s následkem smrti obviněn František Veleta, řidič avie, která smetla Hlinkův superb.