Ze zločinu se zpovídá 21letý Tomáš Migala s dalším studentem školy, kterému v době vraždy ještě nebylo 18 let, a jeho jméno ani fotografii proto nelze zveřejnit. Spolu se dvěma studenty policejní školy je obžalován i jejich kamarád, dvacetiletý Petr Beránek z Ostravy.

Obžalovaný Tomáš Migaľa se s podnikatelem, který provozoval obchody na principu pyramidových her, dobře znal a věděl, že je velice zámožný člověk. S dalšími dvěma spoluobžalovanými měl podle policie v úmyslu Lukáše oloupit.

Zpočátku chtěli jen krást

Na svou oběť si počkali 3. května dopoledne u garáže v Ostravě-Zábřehu, kde ho napadli takzvaným boxerem. "Při napadení po něm požadovali vydání peněz, poté jmenovanému svázali lepicí páskou ruce a uložili ho do zavazadlového prostoru jeho vlastního vozidla," tvrdí obžaloba.

Beránek pak sebral Lukášovu peněženku s blíže nezjištěnou částkou, platební kartu a osobní doklady a z garáže utekl. Zbylí dva mladíci, studenti policejní školy, pak Lukáše zavezli autem k pískovně nedaleko obce Staré Vsi nad Ondřejnicí. Tam mu zalepili oči a znovu jej napadli boxerem a cihlou, tentokrát ale s mnohem větší intenzitou.

Chtěli od něj tří milióny korun, ale napadený jim tvrdil, že tolik peněz nemá a nabízel elektroniku za 100 tisíc korun, kterou měl doma. To útočníkům nestačilo. "Z obavy, že napadený by mohl poznat obviněného Tomáše Migaĺu, se jej rozhodli usmrtit. Po vytažení z vozidla ho opětovně napadli kopáním do hlavy, údery nalezenou větíví a především intenzivním škrcením páskou," tvrdí obžaloba.

Věděli, jak zamést stopy

Když se ujistili, že Lukášův život vyhasl, zatáhli bezvládné tělo do lesa, kde mu zahrabali hlavu do země a tělo zčásti zakryli zeminou a větvemi. Mrtvolu našla policie po intenzivním pátrání až o tři týdny později, již ve značném stupni rozkladu.

Když pak policisté oznámili nález těla a zadržení podezřelých mladíků, přiznali, že studenti policejní školy se snažili využít svých znalostí například k zametaní stop. "Jako předmět měli například kriminalistiku a kriminologii. Mysleli si, že jsou tak dobří, že na ně policisté nemají," uvedl tehdy kriminalista Radovan Vojta. Hlavní líčení má pokračovat do konce týdne, pak bude zřejmě odročeno na únor.