Motivem činu byla podle plzeňské státní zástupkyně Jaroslavy Paškové žárlivost. "Policista zřejmě neunesl skutečnost, že si jeho milá našla jiného muže. U stánku s dekorativní kosmetikou, kde žena prodává, svého soka udeřil do obličeje a přerazil mu sanici," upřesnila státní zástupkyně. Podle ní bude policista obviněn z trestného činu ublížení na zdraví a hrozí mu kromě ztráty zaměstnání ještě rok vězení.

Policista se šel udat

"Vzal mi holku, kterou miluji. Nebyli schopni mi to říci. Pak na mě udělal nějaké gesto, už ani nevím jaké a já jsem ho praštil do obličeje. Spadly mu brýle a chytil se za tvář. Hned jsem ho začal litovat a řekl mu, ať mi tu ránu vrátí. Sandra ho objala kolem ramen a postavila se mezi nás. Pak jsem šel pryč," vysvětlil policista své počínání.

Zhrzený policista se cestou z hypermarketu zastavil na místní policejní služebně, kde celou záležitost řádně oznámil. Zároveň řekl kolegům, kde bude v případě nutnosti k zastižení.

Rokycanský policejní ředitel Josef Křížek sdělil, že se jedná o dosud bezproblémového policistu, který slouží už více než deset let. "Na jeho vystupování jsem slyšel zatím samou chválu. Nevím, co to do něho vjelo," uvedl policejní šéf. Ten nyní zvažuje, zda policistu nechá dál sloužit nebo ho propustí do civilu. "Až se seznámím se závěry vyšetřování, potom rozhodnu," uzavřel Čížek.