"Vyhověl jsem návrhu státního zastupitelství pro Prahu 1 a policistů," uvedl v pondělí soudce Obvodního soudu pro Prahu 1 Pavel Sedláček. Podle informací Práva má jít o kosovského Albánce, který se údajně dostal do sporu s dvěma Makedonci.

Jeden z nich měl být druhým střílejícím, který pak prchal Opletalovou ulicí směrem k Hlavnímu nádraží. Muž je sice stále na útěku, ale podle důvěryhodného zdroje už policie ví, o koho se jedná a má jeho popis. Druhý Makedonec byl zadržen na místě.

Zadržený příbuzný figuruje jako svědek 

Uvězněného zabijáka zadrželi policisté po uzavření Opletalovy ulice a blízkého okolí, když ho našli s lehkým poraněním ruky schovaného v jednom z domů. "Měl krátkou střelnou zbraň, kterou vlastní legálně. V naší republice podniká," informoval kriminalista, jenž se případem zabývá.

Později policie zadržela ve voze BMW ve společnosti dvou žen jeho příbuzného, který bude u soudu vystupovat jako svědek. Stejná role připadne i jednatřicetiletému zadrženému Makedonci.

Zranění chodci zatím nebyli vyslechnuti

Během přestřelky byli zasaženi také dva náhodní chodci. Devětadvacetiletý cizinec je těžce raněn a podle lékařů stráví v nemocnici ještě asi týden. Druhý z chodců - 44letý muž z Karlových Varů - se ze zasažení levého ramene zotavuje už doma. "Zraněné jsem zatím jako svědky nevyslýchal," uvedl policejní rada, který kriminální čin vyšetřuje. Jak dodal, k důvodům střelby se nechce vyjadřovat, pokud nebude znát podrobnou výpověď obou stran.