Jedna z nejtěžších se stala v pátek večer v Chebu. Řidič nákladního vozu a jeho spolujezdec tam zahynuli poté, co jejich vůz dostal smyk na namrzlé vozovce. Vůz narazil do svodidla a pak do betonového sloupu. Spolujezdec zemřel na místě, řidič krátce po převozu do nemocnice.

"Řidič nákladní soupravy Iveco s cisternou jel od hraničního přechodu Pomezí nad Ohří. Nepřizpůsobil rychlost jízdy svého vozidla stavu a povaze namrzlé vozovky. Dostal smyk," popsala nehodu policejní mluvčí Jolana Číhová.

V sobotu pak následovala další tragická nehoda u Březůvky na Zlínsku. Skončila smrtí spolujezdkyně a třemi zraněními. Osobní automobil tam narazil kvůli zledovatělé vozovce do stromu.

Stav silnic v regionech

Vozovky v PlzeňskémKarlovarském kraji jsou sjízdné, silničáři však nabádají řidiče k velké opatrnosti. Silnice jsou mokré po chemickém posypu, na některých leží zbytky rozbředlého sněhu. Někde prší, ve vyšších polohách padá místy sníh. Teplota se pohybuje těsně nad nulou.

Plzeňském kraji by si měli dát řidiči pozor zejména na Klatovsku, Domažlicku a v okolí Stříbra, kde jsou vozovky místy kluzké. Někde vane nárazový vítr a tvoří se sněhové jazyky.

Středočeské silnice jsou sjízdné se zvýšenou opatrností. Je zataženo, místy s dešťovými nebo sněhovými přeháňkami. Teploty se pohybují od minus jednoho do plus dvou stupňů. Ve vyšších polohách kraje leží na vozovkách rozbředlý sníh.

Na severu Čech zůstávají na silnicích zbytky rozbředlého sněhu. Na většině území Libereckého a Ústeckého kraje intenzivně sněží a teploty se pohybují kolem nuly. 

S maximální opatrností jsou sjízdné i silnice na Českomoravské vrchovině. Vozovky jsou kluzké, většinou se na nich drží slabá vrstva sněhu, na řadě míst pak nánosy spadlé jinovatky ze stromů. Cestáři je odstraňují radlicemi. Chemicky ošetřované trasy jsou mokré. Na Žďársku a Jihlavsku sněží, jinde padá sníh s deštěm.

K opatrnosti vyzývají od sobotního rána řidiče východočeští silničáři. Na celém území KrálovéhradeckéhoPardubického kraje sněží nebo prší. Teploty se pohybují kolem bodu mrazu, viditelnost je snížena vlivem srážek i mlhami a místy, zejména v lesních úsecích, se tvoří náledí. Silnice jsou sjízdné jen pro zkušené řidiče s dobře vybavenými vozidly. Ve vyšších polohách se tvoří závěje.