Obžaloba Sotony obsahuje 14 bodů. Jedná se převážně o majetkové trestné činy, kterými měl způsobit škodu ve výši 9 miliónů korun.

Sotona, který byl hlavním svědkem v případu bývalého šéfa Centra kupónové privatizace (CKP) Jaroslava Liznera odsouzeného za korupci, se navíc u Obvodního soudu Prahy 8 zpovídá z ublížení na zdraví.

V minulosti podle obžaloby zbil svou tehdejší přítelkyni Zuzanu Jíravovou, která v kauze Lizner rovněž vypovídala v neprospěch exšéfa CKP.

Zatykač na Sotonu v srpnu vydala soudkyně z Prahy 8 Iva Diepoltová. Ta  již v srpnu uvedla, že rozsudek byl na spadnutí, zbývalo dovyslechnout Jíravovou a jednoho svědka. Tím byl bývalý policejní agent Ondřej Hoch, který má také spojitost s kauzou Lizner.

Před nedávnem totiž vystoupil s tím, že Lizner byl odsouzen za přijetí úplatku neprávem a ušil to na něj Sotona s policií. Hoch je prý s případem obeznámen právě proto, že byl v minulosti nasazen na sledování Sotony.

Lizner podle ČTK žádá obnovení procesu s tím, že se stal obětí policejní provokace, přičemž Jiravová prý vypovídala pod Sotonovým nátlakem.