„V neděli se na obvodní oddělení v Ostrově dostavil 44letý muž, který policistům oznámil, že poblíž obce Květnová jej při předjíždění vybržďoval vozidlem nějaký řidič, který na něj poté mířil střelnou zbraní,“ popsala mluvčí karlovarské krajské policie Zuzana Týřová, podle které ke konfliktu došlo na odstavné ploše u silnice I/13 ve směru od Ostrova na obec Damice, kde oba řidiči zastavili.

„Mladší muž měl přistoupit k řidiči nákladního vozidla a dotazovat se jej na jeho jednání na silnici. Na to 66letý muž reagoval vytažením krátké střelné zbraně, natažením závěru zbraně a za užití vulgárních nadávek s ní muži namířil do obličeje,“ pokračovala mluvčí.

Zbraň nalezená u muže.

Zbraň nalezená u muže

FOTO: Policie ČR

Mladšímu muži se podařilo hlaveň pistole rukou stáhnout k zemi. „I přesto na něj řidič nákladního vozidla dál mířil, a to konkrétně na spodní část těla, přičemž stále vulgárně nadával. Poté poškozený z obavy o svůj život a zdraví nasedl do svého vozidla a jel celou věc nahlásit na policii. Naštěstí nedošlo k výstřelu ani k žádnému zranění,“ dodala Týřová, podle které vlastnil muž pistoli legálně.

Policisté vypátrali muže díky fotografii pořízené na místě. „Za uvedené jednání mu sdělili podezření ze spáchání přečinu nebezpečné vyhrožování. V případě prokázání viny mu tak hrozí trest odnětí svobody až na tři roky,“ uzavřela policejní mluvčí.