"V pátek jsem uzavřela vyšetřování a spisový materiál předala krajskému státnímu zástupci s návrhem na podání obžaloby z trestných činů pokusu těžkého ublížení na zdraví a zneužití pravomoci veřejného činitele," řekla Právu státní zástupkyně Jaroslava Pašková.

Po muži, kterého si vzal Mecner na mušku a který před ním vzal raději nohy na ramena , jako by se slehla zem. Detektivové po něm pátrali jen podle hrubého popisu, který sedí na každého třetího muže. On sám se nepřihlásil.

Incident se odehrál 19. července kolem 15. hodiny. Mecner se tehdy na rušné ulici snažil zadržet muže, který kličkoval mezi auty. Nejdřív vystřelil do vzduchu a potom zamířil na chodce. Trefil přitom boční sloupek projíždějícího auta. Proč tak reagoval, vysvětlil Mecner při výslechu do protokolu, ale jak státní zástupkyně, tak jeho obhájce o podrobnostech nechtějí hovořit.

V průběhu vyšetřování si obviněný policista svůj zákrok ještě jednou zopakoval během rekonstrukce střelby. Žalobkyně si tím chtěla v praxi ověřit věrohodnost jeho výpovědi. Rekonstrukce ukázala, že průběh události, jak jej obviněný policista líčil, se shoduje s výpověďmi svědků. Mecner byl k 30. září propuštěn ze služebního poměru, neuspěl ani s odvoláním. Nyní se chce bránit soudně.