Podle rozsudku Krejčová najala dva muže, aby zbili 35letého muže, který byl milencem její přítelkyně. To se také v listopadu 2014 stalo přímo v bytě, kde obžalovaná se svojí partnerkou bydlela.

„Poškozeného mlátili teleskopickým obuškem po celém těle včetně hlavy. Muž se zachránil útěkem z bytu,“ konstatoval soud. Podle něj poškozený měl zranění, která si vyžádala několikadenní hospitalizaci v nemocnici.

„Není pochyb o tom, že útok byl pro něho velmi traumatizující. Důkazem je i to, jak byl velmi vyplašený ještě během výslechu u hlavního líčení,“ zaznělo dále z úst předsedkyně senátu.

Ta upozornila na to, že závažnost jednání je zvýšena tím, že útočníci napadli jim zcela neznámého, bezbranného člověka, když využili momentu překvapení, a navíc byli ve výrazné přesile. „Slepě plnili rozkazy obžalované, u které byla pohnutkou jednoznačně žárlivost,“ uvádí se dále v rozsudku.

Mlátil se sám tyčí, tvrdila obžalovaná

Útočníci se před soudem hájili tím, že to byl poškozený, kdo nejprve fyzicky napadl Krejčovou. „My jsme jí jen přispěchali na pomoc,“ vypovídali shodně oba muži. Krejčová dokonce přišla s verzí, že poškozený si způsobil zranění sám. „Mlátil se přede mnou kovovou tyčí do hlavy,“ tvrdila.

Podle soudku Krejčové nepolehčuje žádná okolnost. Naopak jí přitěžuje, že čin spáchala s rozmyslem. Navíc ještě byla v podmínce, kterou dostala v rámci trestu u Okresního soudu v Mostě za podvod.

„Jako jednatelka firmy na prodej dřeva reagovala na poptávku zákazníků, od kterých inkasovala různě zálohy, aniž by materiál byl následně dodán,“ sdělila mostecká soudkyně Jitka Neterdová.

Podle zjištění Práva byla Krejčová zatím nepravomocně odsouzena ještě k dalšímu trestu, a to tříletému vězení za postřelení přítele své matky.