S pláčem nosili lidé květiny ke třem rakvím a kondolovali nejbližším příbuzným. Uprostřed byla velká bílá Davidova rakev a na stranách hnědé rakve jeho rodičů. Před nimi ležely květiny a po stranách věnce se stužkami.

Řečník ve svém projevu upozorňoval hlavně na výjimečnost obou zemřelých rodičů a Davidovy nikdy nesplněné cíle a sny. "Byl velmi ctižádostivý a chtěl něco dokázat. Měl své velké plány i sny. Bohužel to už se nesplní," řekl řečník o čtyřiadvacetiletém Davidovi.

Nejbližší příbuzní celý obřad ve vzpomínkách proplakali. "Nejhorší bylo, když jsem musela pro věci do domu v Tučapech, kde je vyvraždil. Musela jsem dojet pro šaty sestry, abych jí mohla obléct do rakve. Doufám, že dostane co nejvyšší trest. Už s ním nemáme nic společného," sdělila Právu po obřadu Dana Šlejnarová, sestra zavražděné ženy.

Její otec Zdeněk Brabec také požaduje pro svého vnuka co nejvyšší možný trest. "Jeho rodiče pro něho chtěli vždy to nejlepší. Myslím, že je zavraždil, protože po něm chtěli, aby se postavil na vlastní nohy. Ještě mi lhal a vymyslel si pro nás historku o havárii, abychom nepřišli na to, co udělal. Určitě se půjdu podívat na soud," dodal Brabec.