Třiapadesátiletý Miloslav Liďák byl v minulosti soudně trestán již dvanáctkrát, přičemž většinou vyvázl s podmínkami. Naposledy šel do vězení před pěti lety kvůli tomu, že svou partnerku pořezal nožem na ruce a že ji dlouhodobě tyranizoval. Z výkonu trestu se vrátil loni.

Když zjistil, že jeho bývalá s ním nejen nechce mít nic společného, ale že navíc žije s jiným mužem, nejprve jim oběma vyhrožoval zabitím a pak přistoupil k činu. Nenávist vyvrcholila 14. listopadu v časných ranních hodinách, kdy na zahradě rodinného domu zaútočil na svého soka.

Chtěl jsem ho jen postrašit.obžalovaný

U soudu obžalovaný nevypovídal, a tak soudkyně přečetla jeho výpověď, kterou učinil před policejním vyšetřovatelem. V ní přiznal, že přišel na zahradu, kde nejprve poškodil nožem pneumatiky zaparkovaného automobilu a poté, co jeho expartnerka vyšla s novým přítelem ven, na něj vytáhl nůž.

„Chtěl jsem ho jen postrašit. Vytáhl jsem nůž a řekl jsem mu, ať ji nechá na pokoji. On v tu chvíli zakřičel: Pozor, on má nůž! Pak na mne skočil. Zranění, které utrpěl, vzniklo při zápasu, kdy mi nůž vypadl z ruky. Rozhodně není pravda, že bych na něj útočil opakovaně,“ řekl u policie.

Rozsudek není pravomocný, obžalovaný se ještě v jednací síni odvolal k Vrchnímu soudu v Olomouci. Státní zástupce si ponechal lhůtu na rozmyšlenou.