Jeho 23letá přítelkyně Ilona Vránová, matka malého dítěte, dostala za to, že do muže kopala, roční podmínku s odkladem na čtyři roky. Poslední útočník, 28letý Zdeněk Urban, by pak měl ve vězení strávit dva roky.

Útok kvůli jediné cigaretě

Konflikt z června loňského roku začal zcela nevině. Poc uviděl na ulici dvojici vracející se nad ránem domů a muže požádal o cigaretu. Ten ho hrubě odbyl, že je ten večer už několikátý, kdo po něm chce cigaretu. Opilý Poc mu začal nadávat, fyzicky ho napadat a přivolal i svou přítelkyni a známého. Společně ho tloukli pěstmi, potom ho povalili na zem a kopali do něj. Muže ležícího na zemi pak Poc dvakrát bodl - jednou do hrudníku a jednou do zad. Před smrtí ho zachránila jen okamžitá lékařská pomoc, kterou přivolali svědci.

Podle obhajoby se Poc pouze bránil

Poc, který se k činu přiznal, se hájil tím, že bránil svou těhotnou přítelkyni, kterou prý muž napadl. To však soud odmítl a nevyhověl ani návrhu Pocova právníka Michala Peréze, aby byl čin jeho klienta klasifikován jako těžké ublížení na zdraví. Soud dospěl k závěru, že se jednalo o pokus o vraždu.

"Obžalovaný nemohl mít pocit, že on či jeho družka jsou ohroženi. Použil proti poškozenému dvakrát nůž, a to ve chvíli, kdy ten už ležel na zemi a nikoho nenapadal. Čemu se obžalovaný bránil, když poškozeného bodl do zad?" uvedl při odůvodňování rozsudku předseda senátu pražského městského soudu Pavel Benda.

Poc se odvolal

Jak dále Benda řekl, podle názoru soudu byla katalyzátorem celého konfliktu svým hysterickým chováním právě Vránová. Ta během incidentu hlasitě křičela a do ležícího muže sama kopala. Vránová, jež během vyhlašování rozsudku začala plakat, svůj trest přijala. Její přítel se ale proti verdiktu odvolal, takže se případem bude znovu zabývat pražský vrchní soud.