"Požár začal v přízemním bytě a postupně se rozšířil do dalších tří sousedních bytů, které zcela zničil. Pak se plameny šířily chodbou komínovým efektem do horních pater. Co bylo příčinou zatím zjišťujeme, ale podle předběžné zprávy mohly oheň založit děti, které si v přízemním bytě hrály," uvedl mluvčí hasičů Jihomoravského kraje Jaroslav Haid.

Hasiči museli při zásahu použít kyslíkové přístroje, protože domem se linul jedovatý kouř ze spálených plastů. Toho se nadýchali i někteří obyvatelé domu. Sanitky musely odvézt do nemocnice čtyři děti ve věku od jednoho do šesti let a dva dospělé. Podle dostupných informací nejsou jejich zranění vážná.

Dům je zdevastovaný

Bezmocní sousedé postávali na dvorku domu a prohlíželi si zkázu. "Já jsem slyšel rány, tak jsem se vyšel na balkón podívat, co se děje. To se už valil z přízemního bytu dým a kolem byli hasiči. No je to katastrofa, ten smrad a ten nepořádek," naříkal důchodce, který má byt plný vody a zápachu.

Podobně jsou na tom ostatní nájemníci, kteří netuší, kde budou trávit nejbližší dny. Dům je po řádění živlu notně zdevastovaný a bude muset projít velkou rekonstrukcí.