Ve středu po jedenácté večer se Gerskou ulicí ve směru z centra města řítí vysokou rychlostí vozidlo Ford Mondeo. Jeho jednadvacetiletý šofér před křižovatkou se Studentskou ulicí u obchodního centra Severka vlivem nepřiměřené rychlosti nezvládá řízení, dostává smyk a najíždí na pravý obrubník.

Náraz vozidlo odhodil nejprve na sloup veřejného osvětlení. Poté se nekontrolovatelně řítilo na tramvajový ostrůvek, kde v jednom směru stála tramvaj, do které se chystala nastoupit skupinka lidí.

Mondeo prorazilo ochranné zábradlí a od stojící tramvaje se odrazilo na opačnou stranu refýže, kde postávala 18letá dívka. Tu zranila část z utrženého zábradlí a musela být převezena do nemocnice.

"U řidiče nebyl zjištěn alkohol. Nehoda je dále v šetření," řekl mluvčí plzeňských policistů Petr Kovář.

Dostal osm let

Podobná, ovšem tragická, nehoda se stala v Plzni v únoru 2001, kdy podle obžaloby Adolf Pech sedl za volant po bujaré oslavě notně opilý. V tomto stavu se řítil městem, až v osmdesátikilometrové rychlosti vjel na Klatovské třídě na refýž plnou lidí. Místo aby zastavil a snažil se zraněným pomoci, ujel. Policisté ho záhy zatkli u něj doma a naměřili mu 1,7 promile alkoholu.

Na místě tehdy podlehla těžkým zraním Ladislava Divišová (1979), o rok mladší Tomáš Helísek zemřel o hodinu později. Za čtrnáct dní v nemocnici naposledy vydechla i Zuzana Kozáková (1982) a čtvrtá poškozená, Dana Dvořáková (1980) si ponese následky zranění po celý život.

Plzeňský krajský soud loni v prosinci už podruhé Pechovi uložil osmiletý trest vězení. Rozhodl tak stejně jako rok před tím. Nejvyšší soud jej však tehdy pustil na svobodu a případ vrátil k novému projednání.