Vražda se měla odehrát mezi 3. až 4. červencem 1999 v pražské Kodaňské ulici v pronajatém bytě. Dívka zemřela po surovém útoku několika noži, který obnášel 51 bodných ran, pět řezných, a byla také škrcena. Poranění měla na obličeji, na krku i na těle. Smrtelným zraněním se pak stalo propíchnutí plíce a velké ztráty krve. Tělo dívky našla po útoku uklízečka.

„Všechny rány vedly k týrání a ve snaze zohyzdit poškozenou, protože vedly do hlavy, do očí a na další místa,” řekla po vynesení rozsudku soudkyně Blanka Bedřichová.

Útok popsala jako nesmírně brutální, což podle soudkyně svědčí o tom, že jej vedla osoba blízká zavražděné. Vzhledem k tomu, že mladá žena byla podle svědků na Mansourovi závislá a v Česku nikoho jiného neznala, je těžko uvěřitelné, že by vrahem byl někdo jiný.

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Soud projednával osmnáct let starou vraždu

Na Kypru zavraždil další dívku

Mansour, s nímž dívka bydlela, odletěl hned po činu zpátky na Kypr. Následně se české úřady snažily o jeho vydání, což se nedařilo až do roku 2014, kdy se změnila kyperská ústava. Od loňského léta byl Mansour v Česku ve vazbě.

Soudkyně Bedřichová při vynesení trestu přihlédla i k tomu, že Mansour dva roky po činu na Kypru uškrtil svoji další přítelkyni z Ukrajiny. Dostal za to 12 let vězení, ale byl propuštěn v polovině trestu. Poté byl souzen za pokus o vraždu své partnerky z Dominikánské republiky. V dokonání mu zabránili pouze svědci.

Obžalovaný svou vinu popíral, tvrdil, že spolu s obětí měli už delší dobu pocit nebezpečí z toho, že je někdo sleduje. Vysvětloval si to tím, že mu jistí Palestinci měli předat obálku, kterou měl poslat dál, což ale neučinil. Proto podle něj vtrhli do bytu a ubodali jeho přítelkyni. Tuto verzi ale soud vyvrátil.

Do domu se podle svědků nebylo možné dostat bez toho, aby příchozího někdo sám pustil. Navíc útok byl podle stop vedený až v zadní části bytu, což svědčí o tom, že oběť vraha sama do bytu pustila a k potyčce došlo až v zadním pokoji.