Třiapadesátiletý Miloslav Liďák byl v minulosti již dvanáctkrát soudně trestán, přičemž většinou vyvázl s podmínkami.

Před pěti lety byl odsouzen do vězení za to, že svou partnerku pořezal nožem na ruce a že ji dlouhodobě týral. Z výkonu trestu se vrátil loni. Když zjistil, že jeho bývalá s ním nejen nechce mít nic společného, ale že navíc žije s jiným mužem, nejprve jim údajně vyhrožoval zabitím.

Nenávist pak měla vyvrcholit 14. listopadu v časných ranních hodinách, kdy Liďák přišel na zahradu rodinného domu, kde žena byla, a poté, co z domu vyšla se svým současným partnerem, na něj zaútočil.

Podle obžaloby bylo výpadů celkem dvacet. „Poškozeného na těle zranila pouze jedna rána, a to díky kožené bundě, kterou měl na sobě, a díky aktivní obraně,“ stojí v obžalobě.

Poškodil pneumatiky

Liďák u soudu v úterý nevypovídal, a tak soudkyně přečetla jeho výpověď, kterou učinil před policejním vyšetřovatelem. V ní přiznal, že přišel na zahradu, kde nejprve poškodil nožem pneumatiky zaparkovaného automobilu a poté, co jeho expartnerka vyšla s novým přítelem ven, na něj vytáhl nůž.

„Chtěl jsem ho jen postrašit. Vytáhl jsem nůž a řekl jsem mu, ať ji nechá na pokoji. On v tu chvíli zakřičel: Pozor, on má nůž! Pak na mne skočil. Zranění, které utrpěl, vzniklo při zápasu, kdy mi nůž vypadl z ruky. Rozhodně není pravda, že bych na něj útočil opakovaně,“ řekl u policie.

Hlavní líčení bude pokračovat v následujících dvou dnech výslechy svědků a soudních znalců. Rozsudek by mohl být vyhlášen pravděpodobně ve středu.