Výsledek dovolacího řízení sdělila Eva Sigmundová, mluvčí Krajského soudu v Brně, který případ řešil jako první instance. Trestní sazba u zabití je tři až deset let, zatímco u vraždy 12 až 20 let.

NS zatím odůvodnění svého usnesení nezveřejnil. Podle Sigmundové ale odsouzený zopakoval obsahově shodné námitky, které uplatnil už dříve. Nyní mu jako poslední mimořádný opravný prostředek zbývá ústavní stížnost.

Dvě rány do hlavy

Dvěma výstřely do hlavy pětaosmdesátiletého tchána vyvrcholily dlouhodobé spory mezi příbuznými. Pospíšil v minulosti vraždu tchána označil za ohavný čin. Zdůvodnil jej tím, že otec jeho manželky byl panovačný a měl s nimi dlouhodobé spory. Po útoku Pospíšil počkal na místě činu na policii.

Video

Antonín Pospíšil u olomouckého vrchního soudu

Uložený trest je souhrnný za vraždu a nedovolené ozbrojování. Pistoli si muž asi v roce 1975 vyrobil ve firmě, kde pracoval.

Podle pravomocného verdiktu nelze Pospíšilův čin kvalifikovat jinak než jako vraždu, protože se pachatel nenacházel ve stavu tak vážného rozrušení, které by jeho jednání alespoň částečně ospravedlňovalo.