Jejich dřina nebyla nijak zvlášť oceněná, protože za každou dostali pouhé dva tisíce korun. "Mladíci na sebe upozornili sami, když se o víkendu pokusili ukrást v Kuršově ulici stodvacítku. Zahlédla je u toho žena, která znala majitele a ihned zavolala policii. Mladíkům se auto nepodařilo nastartovat a tak se ho pokusili odtáhnout směrem na Troubsko, kde se je hlídkám podařilo zadržet," uvedl Mojmír Popp z brněnské policie.

Mladíci při zadržení nekladli odpor a přiznali, že auto ukradli. Po převezení na policejní služebnu pak postupně vyprávěli, jak se zabývali krádežemi škodovek, které buď nastartovali nebo odtáhli do bezpečí, aby je mohli rozebrat. Vytáhli z nich sedadla s čalouněním a zbytek prodávali do sběru.

"Podařilo se nám prokázat, že ukradli šest aut. Čtyři prodali do sběru, kde dostali dva tisíce korun za kus. Dvě si nechali na ježdění a střídali na nich registrační značky, které používali z těch, které rozebrali do šrotu. Nádrže na beznín některých škodovek navíc naplnili vodou, aby byly těžší. Celkem způsobili škodu za padesát tisíc korun," doplnil Popp.

Policejní komisař zahájil se všemi výtečníky, z nichž dva chodí na učilišťe a jeden na základní školu, stíhání pro krádež.