"Obviněnému muži hrozí v případě uznání viny 15 let až výjimečný trest, tedy i doživotí, protože střílel na více lidí," uvedl Zelenka.

Incident se stal 15. září v noci v bytě pachatelových sousedů. [celá zpráva]

Na linku 155 zavolala žena, která oznámila, že u dveří zazvonil soused, střelil manžela do hlavy, dvacetiletého syna do hrudníku a jeho stejně starou přítelkyni střela škrábla.

Podle médií byli na místě kvůli sousedské hádce hodinu před střelbou strážníci. Někteří sousedé uvedli, že čtveřice dělala muži problémy. Tvrdě pracoval, chodil z nočních služeb, a rodina ho prý nenechala vyspat.

Pachatel ujížděl z Prahy

První policejní hlídka přijela podle svědků na místo během tří minut a pomohla zraněnému muži, který se celý zkrvavený vypotácel do přízemí. Byl v těžkém šoku a nedokázal souvisle komunikovat. Opakoval jen, že je někdo chce zabít.

Sedmačtyřicetiletý muž měl prostřelený obličej a rameno. Lékaři ho museli okamžitě napojit na přístroje. Potom ho převezli do nemocnice na anesteziologicko-resuscitační oddělení.

Záchranáři se pak nemohli dostat do bytu, protože ozbrojený útočník se prý stále pohyboval po domě. Policisté z pražské zásahové jednotky museli nejprve celý dům i střechu prohledat.

Přitom údajně zranili pachatelovu dceru, které měli způsobit pohmožděniny. Policie se k tomu odmítla vyjádřit. Muž byl v té době na útěku, ale policie ho zadržela kolem 02:00 u Barrandovského mostu, když se snažil v taxíku opustit Prahu.