„Muži jsou zřejmě v tmavém oblečení, jednomu z nich je přibližně kolem 50 let. Sebou mají vaky nebo pytle,“ řekla mluvčí zlínského krajského policejního ředitelství Monika Kozumplíková.

Doplnila, že policisté pátrají i po motorových vozidlech. „Hledáme čtyřkolku a motocykl, mohly by být odstaveny někde poblíž státní hranice,“ doplnila.

Mluvčí krajské policie v Trenčíně Pavol Kudlička Novinkám potvrdil, že k loupeži došlo v slovenské příhraniční obci Horné Srnie. Odtamtud podle českých policistů zamířili za hranice směrem k obci Rokytnice.

Tam po nich pátrá česká policie. „Došlo i ke kontaktu jednoho policisty s pravděpodobnými pachateli, ti ale nereagovali na výzvu k zastavení ani na varovný výstřel,“ sdělila Kozumplíková. Muži podle ní utekli do lesa.

Pátrání po lupičích ze Slovenska na Zlínsku. Některé cesty policie uzavřela

Pátrání po lupičích ze Slovenska na Zlínsku. Některé cesty policie uzavřela

FOTO: Aleš Fuksa, Právo

Lesy kolem Rokytnice se vydalo pročesávat 120 policistů ze Zlínského, Jihomoravského a Moravskoslezského kraje. Policie uzavřela prostor mezi Šanovem, Kochavcem a slovenskou obcí Horná Súča.

Varovala také starosty okolních obcí. „Varovali jsme lidi, ať neopouštějí zabydlené části obce a nechodí do lesa nebo na pole," řekl ČTK starosta Rokytnice Antonín Goňa, který zprávu vyhlásil obecním rozhlasem.

V deset hodin večer pachatelé stále unikali. Policisté však byli připraveni pátrat dál i v noci.

Ukradli údajně 34 tisíc eur

Mluvčí Slovenské pošty Martina Macková Novinkám řekla, že na Slovensku došlo k vyloupení poštovního vozidla. Jakou částku si lupiči odnesli, nechtěla upřesnit. Podle ČTK to bylo 34 tisíc eur (asi 890 tisíc korun).

„Vyšetřovatelé Krajského ředitelství policie v Trenčíně zahájili trestní stíhání ve věci zločinu loupeže spáchaného formou spolupachatelství. V případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody na 10 až 15 let,“ řekl trenčínský policejní mluvčí Kudlička.

V souvislosti s pátráním se objevily i informace o nasazení armády, to Kozumplíková nepotvrdila. Uvedla však, že v terénu jsou policisté v autech, na koních, se psy, postupují v terénu v rojnicích a pomáhá i policejní vrtulník. Doplnila, že na cestách probíhají i kontroly aut a autobusů.