"S podobným případem, co se týče krátkých intervalů mezi jednotlivými skutky, jsme se ještě nesetkali," řekl šéf ostravských kriminalistů Tomáš Landsfeld. Nejhůře na řádění opilých bratrů, kteří se ke všemu přiznali, doplatil 77letý důchodce, jenž si do nedalekého lesoparku vyšel na ranní procházku.

"Chytili mne za bundu a strhli na zem. Zatímco jeden z nich mě prohledával, ten druhý mi šlapal po celém těle, po hrudníku i obličeji," popsal loupež důchodce, kterému pachatelé vzali značkové hodinky a 300 korun.

"Když policisté viděli toho muže, tajil se jim dech. Jeho hlava se podobala červenému míči a na čele měl vytlačené stopy po podrážce," řekl kriminalista Ivo Kmětík. Jednou ze čtyř obětí opilých bratrů byla i pětatřicetiletá policistka z Ostravy, která však žádné zranění neutrpěla. Muži jí vytrhli z ruky kabelku s mobilním telefonem, 300 korunami a stravenkami.

Jeden z napadených se zachránil útěkem

Osmačtyřicetiletého muže jen o několik minut dříve okradli o třináct set korun, peněženku ale na útěku ztratili. Oloupit se snažili také dvacetiletého mladíka, který jim utekl. Nyní je ale na nemocenské s neurologickými obtížemi po úderu pěstí do hlavy.

Mladší z násilníků pracuje jako číšník, starší je nezaměstnaný a chtěl se stát vojákem z povolání. Oba obvinění podle policistů nejevili žádné známky soucitu. "Nad svými oběťmi lítost neprojevili, spíše nad sebou, když se dozvěděli, že mají jít do vazby," řekl kriminalista Kmětík.