„Případ jsme odložili, neboť se nejedná o podezření z trestného činu,“ sdělila v pátek Právu Markéta Fialová z Krajského policejního ředitelství v Plzni.

Otakara S. kriminalisté se zmizením dívky spojovali, opakovaně ho vyslýchali a podrobil se také zkoušce na detektoru lži. Vycházeli mimo jiného i z toho, že Míša na facebooku psala, že z něj má strach. Muž byl v minulosti vyšetřován ze sexuálního obtěžování stejně staré dívky. Důkazy, že by Míše ublížil, ale zatím policie nemá.

Otakar S. vyhrožoval sebevraždou už krátce po zmizení Míši. Tehdy její matce poslal esemesku, že si chce vzít život. Policie ho našla opilého ve vozidle zaparkovaném u silnice poblíž Kralovic na Plzeňsku a převezla ho na psychiatrii.

Pohřešovaná dvanáctiletá Michaela Patricie Muzikářová (na nejaktuálnější archivní fotografii) z Ústí nad Labem.

Pohřešovaná dvanáctiletá Michaela Patricie Muzikářová

FOTO: Policie ČR, Policie ČR

Míša se ztratila cestou do školy. Policie zatím stále netuší, co se jí mohlo stát. Nemá žádnou relevantní stopu. Dvacetičlenný speciální tým přesto na případu dál pracuje. Zatím bez výsledku.

Matka nahlásila zmizení své dcery ve středu 11. ledna kolem 18.45 hodiny večer. Policisté ihned zahájili pátrání. Dívka byla údajně ještě kolem páté až šesté hodiny ráno doma, matka odcházející do práce ji ale nekontrolovala. Dívčin telefon nebyl aktivní od večera 10. ledna.