"Trestní oznámení na neznámého pachatele podaly už desítky lidí a předpokládáme, že jich bude přibývat," řekla Právu mluvčí pražské policie Eva Miklíková. Případ převzalo oddělení hospodářské kriminality Prahy 3.

František Lebovský ze Sdružení na ochranu spotřebitelů je přesvědčen, že by poškození diváci jednoznačně měli po organizátorovi požadovat náhradu. "Slibovaná hlavní hvězda večera nevystoupila. Očekávání spotřebitele, respektive diváka, tak nebyla naplněna," vysvětlil.

O odškodném rozhodne až soud

O výši vráceného vstupného by pak podle něj měl rozhodnout soud. "Zklamaní diváci mají podle mého názoru šanci spíš u občanskoprávního soudu. Záměr v trestním řízení se totiž bude jen velmi těžko dokazovat," uvedl s tím, že výše náhrady je otázkou dalšího vyjednávání.

"Předpokládám ale, že by organizátoři měli vyplatit minimálně padesát procent vstupného," naznačil Lebovský. Promotér ledové show Roberto Rocco se vyplacení náhrady vstupného nebrání i přesto, že podle něj smlouvu jednoznačně porušil Pljuščenko, který ji podepsal a následně nevystoupil.

"O vyplacení samozřejmě uvažujeme. Kontaktovali jsme našeho právního zástupce, aby nám poradil, jak máme dál postupovat podle českého práva," svěřil se Rocco.

Zákaz z Ruska

Známý krasobruslař se měl jako hlavní hvězda představit živě přímo na ledě, ale kvůli údajnému zákazu od ruské krasobruslařské federace se tam vůbec neobjevil. Divákům se z pódia osobně omluvil.

Pořadatelé páteční akce informovali diváky o neúčasti slavného 22letého krasobruslaře až na začátku programu. Podle Cossa se zhruba 70 z nich rozhodlo hned poté halu opustit a dostali zpět peníze. Ostatní show sledovali až do konce a až poté podali někteří na organizátory trestní oznámení. Vstupenky na páteční show bylo možné zakoupit za 590 až 1190 korun.