Postřelený muž při dnešní rekonstrukci potvrdil, že ve chvíli, kdy otevřel dveře do místnosti, Pasovský stál a okamžitě na něho vystřelil. Druhou ránu pak na něho měl vypálit ve chvíli, kdy již z pokoje odcházel. Pasovský se při výslechu hájil tím, že během hádky s konzulem dostal epileptický záchvat a nic z toho, co se stalo, si nepamatuje.

"Rekonstrukce se prováděla proto, aby přítomní znalci z oboru soudního lékařství a balistiky mohli zhodnotit věrohodnost svědka a prověřit obhajobu obviněného," řekl zdroj dobře obeznámený s průběhem vyšetřování.

Vyšetřování skončí do dvou měsíců

Vzhledem k tomu, že v případu již byli vyslechnuti všichni svědci, čeká policie už jen na závěry balistických, chemických a biologických expertíz, a především na znalecké posudky z oboru psychologie a psychiatrie.Ty by měly zodpovědět nakolik byl Pasovský v době činu příčetný. Vyšetřování má skončit do dvou měsíců.

Pasovský prodělal ve vězení epileptický záchvat

Nabalzamované tělo zavražděného konzula bude ve čtvrtek odvezeno do Nigérie. Obviněný lékař je hospitalizovaný ve vězeňské nemocnici v pražském Pankráci. Původně měl být dnes přemístěn na normální celu, podle ředitele pankrácké věznice Jaroslava Grubera ale Pasovský prodělal v noci silný epileptický záchvat, a proto prozatím v nemocnici zůstává.