"Najednou sem přijela tři policejní auta, vyskočili z nich uniformovaní muži a začali kontrolovat studenty. Vypadalo to tu jako zásah proti prodeji drog," potvrdil v pátek Právu majitel restaurace Ivo Hejra.

Podle něj se část studentů chtěla z restauračního zařízení vytratit, policisté je však zpozorovali a vydali se za nimi do ulic. "Nic dramatického to ale nebylo. Policisté o nich věděli, a tak je pochytali kousek od restaurace," podotkl majitel. Že byli mezi oslavujícími mladíky nezletilí, údajně netušil.

"Já jsem určitě nikomu nezletilému nenaléval. Každému, kdo si ode mne vzal alkoholický nápoj, bylo určitě osmnáct let," hájil se hostinský. Podle velitele Městské policie v Písku Jana Lišky obdrželi strážníci žádost o zákrok v restauraci, kde měli alkohol popíjet mladiství, od lidí z okolí.

"Požádali jsme o pomoc Policii ČR a vlastní zákrok v podstatě prováděli oni. My jsme ještě zkontrolovali několik mladíků, kteří se zřejmě oslavy v restauraci zúčastnili. Pokud vím, policisté našli nedaleko restaurace trojici podnapilých mladíků a k jednomu z nich museli přivolat lékařskou pomoc," řekl Liška. Poznamenal, že podobný případ ve městě nepamatuje.

Prý jde o výjimečný případ

"Kontroly, zda se nenalévá alkohol nezletilým, provádíme pravidelně a musím říci, že v 99 procentech jsou negativní," zdůraznil Liška. Státní policisté se nyní zabývají tím, zda ze strany obsluhy restaurace nedošlo ke spáchání trestného činu podávání alkoholických nápojů mládeži.

Ředitel Vyšší odborné školy lesnické a Střední lesnické školy v Písku Václav Kohout konstatoval, že se nejednalo o školní akci. "Nebudu se k tomu vyjadřovat, nebyl jsem tam a neznám podrobnosti. Vím jenom, že se někde studenti opili," uvedl ředitel. Zdůraznil, že pasování prváků do lesnického cechu je starodávným obřadem, který škola ctí už několik desetiletí.