Worlu svou vinu popíral a po verdiktu soudu si ponechal lhůtu na rozmyšlenou. Při zahájení hlavního líčení v červnu před soudem uvedl, že je stíhán proto, že je černé pleti. Vypověděl, že používal karty svého známého z Velké Británie. Existenci tohoto člověka se ale v přípravném řízení nepodařilo prokázat.

Odsouzený pak soudu řekl, že muž jménem Waeil Mohammed ho přemluvil k návštěvě kasin. Jeho známý z Velké Británie šel prý s nimi, ale peníze v pokladně vybíral kartou Worlu. Někde uspěl, někde však peníze nedostal, protože karta nebyla autorizována.

Prý si myslel, že karty jsou pravé

Worlu soudu tvrdil, že byl přesvědčen o pravosti karet. Nedovedl ale odpovědět na otázku, proč peníze na karty vybíral on a ne jejich majitel, jeho známý z Velké Británie. Trojice chtěla podle Worlua vyhrát v kasinech peníze, které by si poté rozdělila. Hrál prý ale jen Mohammed, který prohrával. 

Soud také přečetl výpovědi britských majitelů platebních karet, které byly padělány. Všichni uvedli, že o padělání svých karet neměli ani tušení. Karty měli u sebe, nikomu je nepůjčovali a v době zneužití karet v teplických a ústeckých kasinech v Česku nebyli. Na podezřelé transakce je upozornily buď banky, nebo si jich všimli sami při kontrole výpisů ze svých účtů.