Tragédie se odehrála krátce před půlnocí na ulici Rudé Armády. "Autobus jel ve směru od kruhového objezdu na Petrovice u Karviné. Přičinou nehody bylo nepřizpůsobení rychlosti schopnostem. Řidič se řádně nevěnoval řízení," uvedla mluvčí karvinské policie Zlatuše Viačková.

Dechovou zkouškou nebylo zjištěno, že by řidič před jízdou požil alkohol. Zda byl opilý muž, který na silnici ležel, se zatím neví. "Policie zatím nemá k dispozici výsledky pitvy," uvedla mluvčí.

Viačková dodala, že řidič autobusu bude s největší pravděpodobností obviněn z ublížení na zdraví z nedbalosti. Hrozí mu až dva roky vězení a soudní zákaz řízení motorových vozidel.

Ředitel ČSAD Karviná Boleslav Cienciala řekl Právu, že řidič patří k velmi dobrým zaměstnancům. "Nebyly s ním nikdy problémy, je to solidní člověk," řekl Cienciala. Dodal, že okolnosti nehody zatím nejsou objasněny.

"Řidič tvrdí, že chodec zavrávoral a spadl pod kola. Počkejme si proto až na výsledky vyšetřování, zatím nebyl s řidičem ani sepsán záznam o nehodě, protože je značně rozrušen," řekl Cienciala. Ujistil ale, že pokud se jednozančně prokáže zavinění šoféra, bude s ním rozvázán pracovní poměr.