Policisté jsou obžalováni kvůli incidentu, který se odehrál loni 5. července v kavárně na pražském Újezdě. M. S., která je nyní obžalovaná z vraždy a pokusu o vraždu, tam napadla na toaletách zákaznici. Podle spisu ji škrtila tričkem. Útočnice byla převezena do psychiatrické nemocnice v Bohnicích, lékaři ale informace o útoku nedostali. Existuje přitom zápis o tom, že lékaři se aktivně o okolnosti zajímali, dozvěděli se ale jen to, že pacientka podstoupila dechovou zkoušku.

KOMENTÁŘ DNE:
Vláda není polokomunistická - Argumentaci k povaze nové vlády s důvěrou analyzuje Jiří Pehe. Čtěte zde >>
Zvítězí anglický lid, nebo EU – Britsko-unijní bitvu o brexit komentuje Alexander Tomský. Čtěte zde >>

Pacientku zanedlouho propustili, ve stejný den zabila nakupující v obchodním centru na pražském Smíchově. Podle znalců na sebe chtěla lékaře upozornit.

Postup nemocnice vyšetřovala komise, podle které lékaři nijak nepochybili. Zjistila však, že chyba byla v komunikaci mezi policií, záchranáři a lékaři psychiatrické nemocnice.

Zůstávají ve službě

Obvinění policisté jsou z místního oddělení na Malé Straně. Policejní mluvčí Andrea Zoulová na začátku ledna uvedla, že oba zůstávají ve službě. Podle služebního zákona by mohli být postaveni mimo službu pouze v případě, kdy by "ponechání ve výkonu služby ohrožovalo důležitý zájem služby nebo průběh prošetřování jejich jednání".

Případ Sudků začne Městský soud v Praze projednávat v pondělí.