"Policejní rada zahájil trestní stíhání za zpronevěru. Konkrétně jde o částku 370 tisíc korun," řekl policejní důstojník obeznámený se stavem vyšetřování. Na schodek se přišlo během lednové inventury.

"Zjistili jsme, že obviněná ředitelka uložila do banky na účet pět tisíc korun z příruční poklady. Do účetnictví ale zaevidovala odvod ve výši 375 tisíc korun. Výpis účtu, který následný měsíc přišel, zlikvidovala. Vše vyšlo najevo, když se ekonomická pracovnice po účtu pídila a následnou kontrolou zjistila, že peníze na účtu nesouhlasí," pokračoval zdroj.

Jaký byl její motiv policisté vyšetřují. "Zatím to není jasné. Uvedla sice svoji verzi, ale ta není příliš pravděpodobná," řekl policista bez bližších podrobností. Obviněná ředitelka je ve funkci zařízení, které má roční rozpočet čtyři milióny korun, od roku 1997.

Policistům při výslechu slíbila, že chybějící peníze vrátí. Starosta Chebu Jan Svoboda řekl, že trestní oznámení podával v pátek. "O osudu ředitelky rozhodne městská rada ve čtvrtek. Nechci v současné době předjímat výsledek jejího rozhodnutí, ale dá se předpokládat personální opaření," dodal Svoboda.