Majer tvrdí, že pobýval dva roky v zahraničí jako námezdní dělník a o tom, že je proti němu vedeno trestní stíhání za tak závažný trestný čin, neměl ani tušení. "Přijel jsem domů až nyní, když mě příbuzní volali do ciziny, že jsem dostal deset let za loupež, o které vůbec nic nevím. Jsem tady proto, abych se mohl ospravedlnit," řekl Právu Majer, kterého na základě zatykače hledal Interpol po celém světě.

Podle rozsudku Majer společně s dalšími dvěma komplici Jiřím Jaškem a Milanem Oláhem loni v únoru zazvonili u bytu starších manželů Sivákových z Karlových Varů . Když jim jednasedmdesátiletá žena otevřela a pustila dovnitř, tak oba staré lidi údery do obličeje srazili k zemi a spoutali jim lepící páskou ruce, nohy a ústa. Pak byt prohledali a když nenašli žádné peníze, odešli. Žena si z útoku násilníků odnesla pohmoždění tváře a poranění oka, její o čtyři roky mladší manžel se na místě udusil.

"Já jsem se v době loupeže chystal na cestu do Španělska, kde jsem měl zajištěnou práci uklízeče. Byl jsme tam skoro dva roky. Družka mi jednou v telefonu řekla, že mě shánějí policajti, ale že jí neřekli proč. Nepřikládal jsem tomu žádnou váhu. Vůbec jsem totiž netušil, že by mohlo jít o tak závažnou věc. Až když mě minulý týden zavolal příbuzný z rodiny, že jsem byl odsouzen za loupežnou vraždu, tak jsem se snažil co nejdřív vrátit do Čech a mohl se tak bránit. Proto moje první kroky vedly k příslušnému soudci," vysvětlil Majer.

Jeho přítomností byl soudce překvapen. Společně s Majerem a jeho právním zástupcem se zavřeli asi na dvě hodiny do jednací síně, kde si vysvětlovali pohled na celý případ. Soudce nakonec rozhodl, že Majer půjde ze soudní síně rovnou do vazby. "V jeho případě jde o vysokou trestní sazbu a mám obavy, aby se znovu nevyhýbal trestnímu řízení. Ta věc ještě není pravomocně skončená. Případem se bude zabývat Vrchní soud, který rozhodne, jestli případ na základě přítomnosti obžalovaného vrátí zpět do přípravného řízení, nebo soudu prvního stupně či rozhodne sám," uvedl Minařík.

Majerův právní zástupce František Ptáček uvedl, že uvalením vazby na klienta není nijak překvapen. "Upozornil jsem ho, že pokud se sám chce přihlásit a mít tak možnost aktivní obhajoby, musí s ohledem na vydaný zatykač s vazbou počítat. Také si sebou do Plzně přivezl osobní věci," prohlásil Ptáček. Samotný Majer nechával rozhodnutí na soudu. "Ne že by se mi tam chtělo, ale počítám s tím. Někde ve skrytu duše si ale uchovávám naději, že zůstanu na svobodě," řekl těsně před vynesením verdiktu.