„Náročné vyšetřování bylo ukončeno návrhem na podání obžaloby padesátileté ženy z Orlové,“ informovala v úterý mluvčí karvinské policie Zlatuše Viačková s tím, že žena je obviněna ze zpronevěry a podvodu. Hrozí jí až osm let vězení.

Policie ženě klade za vinu, že od října roku 2015 v několika případech přijala finanční hotovost na různé zájezdy do zahraničí. Lidé si přes cestovku objednávali zájezdy například v Chorvatsku, Bulharsku, Itálii, Řecku, Egyptě, ale i na Kanárských ostrovech a také v České republice či na Slovensku.

„S jednotlivými klienty uzavřela smlouvu o zájezdu. Od klientů vyinkasovala zálohu na cenu zájezdu, přebírala i platby jako doplatky ceny zájezdu nebo kompletní úhradu. Ve většině případů uzavřené smlouvy u cestovních kanceláří pořádajících zájezdy nezaregistrovala. V některých případech nezávazně pobyty zarezervovala, ale peníze příslušné cestovní kanceláři už nepoukázala,“ sdělila mluvčí. Získané finanční prostředky si podnikatelka ponechala a použila pro svou potřebu.

Ve většině případů lidé na dovolenou neodcestovali, v některých případech klienty na dovolenou vypravily jiné cestovní kanceláře na své náklady.

„V jednom případě obviněná uzavřela smlouvu s klientkou, která chtěla na dovolenou na Srí Lanku. Obviněná smlouvu uzavřela i přesto, že si byla vědoma toho, že konkrétní hotel u cestovní kanceláře nezaregistruje. Žádanou destinaci cestovní kancelář v nabídce vůbec neměla. Žena uhradila částku přesahující sto deset tisíc korun,“ dodala Zlatuše Viačková.