Prvním krokem je aktuálně odklizení části zhroucené konstrukce jak ze strany Vyšší odborné školy a Střední školy technické, tak především ze strany mlékárny Milpa, která ke sportovní hale těsně přiléhá. Pak teprve bude umožněn přístup odborníkům.

Projektant stavby Tomáš Friš na otázky novinářů v neděli, několik hodin poté, co se střecha zřítila, připustil, že mohl povolit jeden z dřevěných vazníků stropu.

Zřícená střecha nové sportovní haly v České Třebové

Zřícená střecha nové sportovní haly v České Třebové

FOTO: Pavel Jaňurek, Novinky

Další se podle Friše hroutily v dominovém efektu, kdy na ně, navíc pod zvýšenou zátěží čtvrtmetrové vrstvy sněhu, byl podstatně větší tlak. Ale rozhodně popřel, že by sníh mohl být příčinou zhroucení střechy.

Zranění odškodné zatím nežádají

Halu stihli opustit všichni přítomní, nikdo z osmdesáti lidí pod troskami nezůstal. Podle informací Práva zatím o odškodnění nepožádali ani dva lehce zranění mladí florbalisté, které na místě ošetřila záchranka, ani žena, která se se svým zraněním ohlásila později. Jejich stav si nevyžádal hospitalizaci ani nemocenskou.

Pardubický kraj, investor stavby za 58 miliónů korun, na svém webu otevřel stránku, na které chce v nejkratším čase informovat o průběhu vyšetřování a stanoviscích zodpovědných osob.