"Navštívili jsme devět provozoven a našli tam 9 mladých lidí, kteří požívali alkohol. Přitom jsme je odhalili v prvních minutách skoro čtyřhodinové akce. Většinou měli v sobě do jednoho promile, ale byl i případ 17letého mladíka, který měl ve 23 hodin 1,14 promile a stejně stará dívka, která měla 1,11 promile alkoholu v krvi," uvedl Alois Gryc z vyškovské policie.

"Našim cílem bylo především najít ty, kteří zákon o podávání alkoholu porušují. To se nám částečně podařilo a pět obsluhujících, kteří nalili mladistvým, jsme pro hrubý přestupek postoupili správnímu orgánu k dořešení," doplnil Gryc.

Policisté jako první navštívili diskotéku a pivnici U Prcka, kde se podařilo najít dva dospívající pod vlivem alkoholu. Další zastávkou byla restaurace Moravan, kde měli v krvi alkohol čtyři chlapci, kteří většinou tvrdili, že jim nalili v nedalekém baru Posádkového domu armády při taneční prodloužené. Poslední tři se podařilo najít na techno párty v Alcatrazu v Dědicích.

"Já nechápu, proč to policajti dělají. Stejně, když budu chtít, tak se napiji a nikdo mi v tom nezabrání. Dvě nebo tři piva za noc přece není žádný prohřešek. Vždyť pivo si dám i s našima doma po obědě v neděli, tak co," rozčiloval se 17letý mladík, který jako jeden z prvních nadýchal a také uvedl, kdo mu pivo dal.

Stihli se varovat

Další kontroly už neodhalily nic, protože provozovatelé se stihli včas informovat o tom, že po městě jezdí kolona 29 policistů a strážníků a tak policisté našli buď provozovny poloprázdné nebo bez mladých, kteří by před sebou měli alkohol.

"Počítáme i s tím, že si zavolají, ale chceme, aby se podávání alkoholu mládeži ve Vyškově tvrdě omezilo," doplnil major Gryc. Podobné akce budou ve Vyškově i blízkém okolí pokračovat. Tato byla letos svým rozsahem třetí v pořadí.