"Filtr byl součástí zařízení, které odsávalo prach od strojů - jakýsi textilní pytel, který se postupně plní prachem. Ten se vznítil a začal hořet," uvedl mluvčí. "Událost byla ohlášena v 17 hodin, přičemž na místě zasahovalo 13 dobrovolných hasičů z Nejdku. Provedli průzkum na místě požáru a prachový filtr, který spadl ze zařízení do manipulačního prostoru, dohasili," pokračoval Meluzín, podle kterého se na další technologie požár nerozšířil. "Vzniklá škoda byla vyčíslena přibližně na jeden tisíc korun," dodal s tím, že za požár patrně může závada na zařízení. "Nikdo nebyl zraněn," uzavřel.

Shořela část restaurace

Restaurace u penzionu začala hořet v noci ze soboty na neděli v Mariánské u Jáchymova na Karlovarsku. Na místo dorazily jednotky dobrovolných hasičů z Jáchymova a Ostrova a také profesionální hasiči ze stanice HZS v Karlových Varech. "Ohněm byla zasažena část střechy, plameny poškodily i strop. Požár byl zcela zlikvidován v půl sedmé ráno," informoval Meluzín.

 "Čtyři lidi v penzionu požár neohrozil. Předběžná škoda byla vyčíslena zhruba na 250 tisíc korun. Příčina požáru se šetří, není vyloučeno, že ho mohla způsobit závada na elektroinstalaci. Nikdo nebyl zraněn," uzavřel Meluzín.