„Výše trestu je v souladu s naším návrhem,“ reagovala státní zástupkyně Věra Brázdová. Podle ní soud dospěl k závěru, že obžalovaná jednala s rozmyslem a po předchozím uvážení, tedy nikoliv v momentálním psychickém rozrušení nebo z jiné podobné pohnutky.

„Hájila svůj zájem nad zájmem dítěte,“ upozornila Brázdová.

Cizinka porodila životaschopnou holčičku ve sprše. Pak na ni položila ručník a dvakrát ji dupla na hlavičku a na další části těla. Novorozence pak zabalila a šla ven v úmyslu zbavit se ho v nedaleké řece. „V důsledku vyčerpání po porodu ale došla jen ke kontejneru, kam ho chtěla hodit. Ještě než se tak stalo, přiběhl její přítel, který dítě vzal a zavolal záchranku,“ konstatovala žalobkyně.

Prý ji ovládl strach

„Strašně lituju, co se stalo. Bohužel čas už nevrátím,“ rozplakala se obžalovaná žena před Krajským soudem v Plzni při slyšení minulý týden. Dál už nebyla schopna vypovídat. [celá zpráva]

Na policii žena uvedla, že poprvé na dítě dupla co největší silou. „Malá pak už tolik neplakala. Pak asi za pět minut jsem na ni šlápla podruhé, to už jen slabě vzlykala. Vzala jsem ji do náruče a chtěla ji dát na vodu,“ četla předsedkyně senátu Ivana Růžičková výpověď ženy z policejních protokolů.

Své jednání žena odůvodňovala strachem z toho, že by ji přítel opustil, kdyby zjistil, že je těhotná.