„Krajský soud v Praze se plně ztotožnil se závěry soudu I. stupně jak ve výroku o vině, tak ve výroku o trestu a odvolání obou obžalovaných zamítnul. Rozhodnutí je pravomocné,“ informoval ve středu mluvčí Wažik.

Soud tak rozhodl již na konci srpna, obžalovaní si mohou podat dovolání k Nejvyššímu soudu.

Klára Horzinková dostala trest odnětí svobody v trvání šesti měsíců podmíněně odložený na zkušební dobu 24 měsíců. Její otec Radomír dostal stejný trest, zkušební dobu má ale o čtyři měsíce kratší.

Uchopila poškozenou za vlasy a úmyslně ji bolestivě za ně tahala.z rozsudku

Incident se odehrál předloni v červnu v Husinci poté, co se obec rozhodla, že postaví zábrany na svém pozemku u domu Horzinkových. Ti na místě parkovali.

Obec k opatření sáhla poté, co nepomohly předchozí pokuty městských strážníků za zábor veřejného prostranství. Když k domu dorazil stavební stroj, rozhodla se podle obžaloby rodina zasáhnout a práce zablokovat. Tomu chtěly zabránit městské policistky, které je z obecního pozemku vykázaly.

Obžalovaná strážnici kopla

„Obžalovaná reagovala na výzvu ze strany strážnice k opuštění prostoru v bezprostřední blízkosti pracujícího stavebního stroje tím, že ji slovně urazila, úmyslně ji udeřila rukou do obličeje a kopla ji do nohy. V dalším průběhu zákroku uchopila poškozenou za vlasy a úmyslně ji bolestivě za ně tahala, dále do strážnic opakovaně kopala a udeřila je rukou, což činila s úmyslem působit tak na zákrok strážnic,“ uvedl soudce v rozsudku.

Její otec se do celého zákroku následně vložil a snažil se strážnicím zabránit ve spoutání dcery. Podle soudu strkal do městské policistky, kroutil jí ruku a nakonec její kolegyni vytrhl teleskopický obušek a udeřil ji.

Před dům pak dorazila státní policie a útočníci byli převezeni na služebnu. Jedna ze zraněných žen skončila v nemocnici, druhá byla ošetřena na místě. Případ byl nejprve projednáván ve zkráceném přípravném řízení, obvinění ale podali odpor a bylo nařízeno hlavní líčení. Mezitím také podávali stížnosti proti obvinění a odmítali vinu.