A policie měla od začátku jasno: šlo o násilný, až brutální útok, který nemohl spáchat jeden člověk. To se následně potvrdilo a dvojice podezřelých Čechů (35) nyní čeká na soud, kde jim hrozí za vraždu a pokus o další až doživotí.

KOMENTÁŘ DNE:
Vláda není polokomunistická - Argumentaci k povaze nové vlády s důvěrou analyzuje Jiří Pehe. Čtěte zde >>
Zvítězí anglický lid, nebo EU – Britsko-unijní bitvu o brexit komentuje Alexander Tomský. Čtěte zde >>

Původně šlo přitom o náhodné seznámení čtyř mužů v jedné mladoboleslavské restauraci. Jenže dva z nich měli kromě debaty u piva v plánu něco mnohem horšího. Údajně si vytipovali, že druhou dvojici oloupí o peníze.

Nechtěli to však udělat na tak frekventovaném místě a napadnout oba muže najednou. Proto nejdříve podle policie unesli svým autem před hospodou prvního z mužů, následně se vrátili i pro druhého.

Pro každého si dojeli zvlášť

„Naložili je do auta, odvezli na polní cestu, tam jim dali nakládačku, nechali je na místě ležet a odjeli. Neudělali to ale najednou, nejdříve sebrali a zlikvidovali jednoho, poté druhého,“ řekl k tomu redakci důvěryhodný zdroj seznámený s případem.

„Bylo zjištěno, že k útoku na oba poškozené nedošlo současně, ale postupně během inkriminovaného večera,“ poznamenal k tomu už dříve mluvčí středočeské policie Jakub Vinčálek.

O tom, jak bylo napadení Čecha (48) a Slováka (64) brutální, svědčí tragické následky. První z mužů zemřel na zmíněné polní cestě, druhý přežil s těžkými zraněními po celém těle jen shodou šťastných okolností.

Pro pár tisíc

Pachatelé je údajně nejen zmlátili, ale použili proti nim i blíže neupřesněný ostrý nástroj. Oba napadení tak utrpěli celou řadu bodných a řezných ran i pohmožděnin. To vše nejspíše jen kvůli zanedbatelné částce. Podle informací Práva totiž poškozeným zmizely peníze v řádu tisíců korun.

Tento případ brutální vraždy a pokusu o další nyní putuje ke středočeskému krajskému soudu. Dvojici podezřelých tam může hrozit patnáct až dvacet let vězení, ale i výjimečný trest.

Obviněným může hrozit doživotí

V úvahu však připadá i nejpřísnější možné potrestání, tedy doživotí, protože oba muži jsou recidivisté. Mají za sebou i násilnou trestnou činnost včetně loupeží, navíc čin spáchali na dvou osobách, brutálním způsobem a s loupežným motivem, což jsou výrazně přitěžující okolnosti.

„Mohu potvrdit, že v úterý byla na dva pětatřicetileté muže podána obžaloba ke Krajskému soudu v Praze. Je jim kladen za vinu zvlášť závažný zločin vraždy, v jednom případě dokonané, ve druhém ve stadiu pokusu,“ řekl Právu středočeský žalobce Tomáš Milec, který kauzu dozoruje.

Oba obvinění sedí už od dubna ve vazbě, ale zatímco prvního z nich policie chytila tři dny po činu v Česku, druhý ihned po vraždách zmizel na Slovensko. Tam ho ale zadrželi místní policisté, následně jej předali do ČR, kde nyní čeká rovněž na soud. Vinu údajně házejí jeden na druhého.