"Škoda, kterou tím způsobili, byla zatím vyčíslena na 37 miliónů korun. Je však možné, že to není konečné číslo," uvedl mladoboleslavský policejní mluvčí Ladislav Mareš.

Čtyři pachatelé jsou ve vazbě a jeden člen zlodějského gangu je stíhán na svobodě. "Šestý pachatel je na útěku a skrývá se. Víme však, kdo to je. Je tedy jen otázkou času, kdy ho najdeme," informoval Mareš s tím, že zákrok proti celé skupině začal ve středu 6. října v nočních hodinách.

"Gang odcizoval vozidla různých značek, ve většině případů se však jednalo o vozy Škoda Octavia a Škoda Fabia," upřesnil policejní mluvčí. Některá vozidla pak demontoval na náhradní díly, další potom přestavoval a prodával dál.

Plné kamióny kradených věcí

"Ukradené věci zajištěné při domovních prohlídkách jsme museli odvézt dvěma plně naloženými kamióny, náklad na další dva nás ještě čeká," podotkl Mareš.

Na objasňování rozsáhlých krádeží se podle Mareše podílejí i pracovníci firmy Škoda Auto v Mladé Boleslavi. "Značná část odcizených vozidel byly totiž služební vozy automobilky, její zaměstnanci nám nyní pomáhají s identifikací některých automobilů," dodal Mareš.

Většina členů zlodějského gangu byla obviněna pro trestný čin krádeže, další pro trestný čin podílnictví a také pro nedovolené ozbrojování.