Na místo byli povoláni hasiči. „Po uhašení bylo bohužel zjištěno, že uvnitř silně poškozeného vraku vozidla se nacházejí dvě usmrcené osoby,“ uvedl mluvčí hasičů Ondřej Sezima.

Podle policejního mluvčího Jana Čížkovského vjelo auto z dosud nezjištěných příčin přímo před přijíždějící vlak na železničním přejezdu v Pardubické ulici. Střetu se nedalo zabránit i přesto, že strojvedoucí použil rychlobrzdu. Vlak pak auto před sebou tlačil asi 90 metrů.

Dvoučlenná osádka Škody Octavia neměla šanci střet s vlakem a následný požár přežít.

Dvoučlenná osádka Škody Rapid neměla šanci střet s vlakem a následný požár přežít.

FOTO: HZS Královéhradeckého kraje

Hasiči museli likvidovat také požár lokomotivy, na kterou se oheň rozšířil. Nezbytné bylo vypnutí elektrického trakčního vedení, tak aby se předešlo úrazu zasahujících hasičů elektrickým proudem. Strojvedoucí z lokomotivy i třináct cestujících vlakové soupravy vyvázli bez zranění.

„Jednalo se o osobní vlak jedoucí z Chlumce nad Cidlinou do Hradce a nehoda se udála na železničním přejezdu zabezpečeném světelnou výstražnou signalizací,“ dodal mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Škoda byla na místě nehody vyčíslena na více než 1,5 miliónu korun, z toho 1,2 miliónu na vlaku, 300 tisíc automobil a 20 tisíc činí škoda na trati.

Dvoučlenná osádka Škody Octavia neměla šanci střet s vlakem a následný požár přežít.

Dvoučlenná osádka auta neměla šanci střet s vlakem a následný požár přežít.

FOTO: HZS Královéhradeckého kraje

Očití svědkové na sociálních sítích nyní spekulují, zda řidič nevjel na přejezd záměrně. „A celou dobu čekal. Čekal a jak se přiblížil vlak, tak se rozjel. Nevím, jestli to udělal naschvál nebo se něco stalo. Každopádně auto začalo hned hořet, a pak i mašina,“ napsal jeden z nich na facebook.

Příčinu nehody šetří policie, provoz na trati bude přerušen až do večerních hodin.