„Mladšímu z mužů kriminalisté kladou za vinu, že nezajistil psy a ponechal je volně a bez dozoru pobíhat po zahradě v době, kdy se tam pohybovalo dítě, a tím porušil důležitou zákonnou povinnost. Druhý muž podle obvinění ponechal svého syna bez dozoru,“ uvedla policejní mluvčí Lenka Burýšková.

K tragické události došlo v neděli 18. září kolem jedné hodiny odpoledne na zahradě rodinného domku. Na místě byli v tu chvíli majitel psů a jeho známý, otec dítěte. Oba muži se na chodníku před domem věnovali připevňování poznávací značky na vozík za automobil a chlapci nevěnovali pozornost. Ten se sám vrátil zpět na pozemek domu.

Psi nyní čekají na svůj osud za plotem rodinného domu v Lužci nad Cidlinou.

Jeden ze psů, které majitel vlastní.

FOTO: Ludmila Žlábková, Právo

„Asi na deset minut jsme dítě ztratili z dohledu. Když měl známý odjet, volali jsme na chlapečka, ale před domem nebyl. Začali jsme ho hledat, ale když jsme zašli dozadu za dům, už jsme ho uviděli ležet,“ popsal Právu den po tragické události mladší z obviněných mužů. [celá zpráva]

Jak tehdy uvedl, spolu s přítelkyní chovají osm psů různých plemen. Kteří psi ale dítě napadli, nevěděl.

„Do současné doby zatím nebylo prokázáno, který ze psů dítě napadl,“ odpověděla mluvčí Lenka Burýšková, zda již dalo vyšetřování na tuto otázku odpověď.