Vozy mimo jiné mají na předním a zadním skle osazeny dvě miniaturní kamery. Když policisté přijedou k místu nehody, zapnou mód monitor. Od té chvíle se obraz z obou kamer nahrává na pevný disk počítače, který je součástí výbavy vozu. Nahrává se frekvencí 10 až 15 snímků za sekundu.

Záznam z jednání s účastníky nehody má i zvukovou stopu. Oba policisté totiž mají přímo na uniformě bezdrátové mikrofony. Záznam z kamer může být důkazem o nebezpečné jízdě, zároveň ale slouží jako prevence jednání policistů, které odporuje služebním předpisům.

Systém nahraje celou směnu

Na disk o kapacitě 80 GB se vejde záznam o celé dvanáctihodinové směně i se zvukem. Po příjezdu policisté dispečerskému stanovišti upřesňují situaci. Veškerá komunikace s centrálou se automaticky nahrává. V kombinaci se záznamem přímo z místa je to dobré protikorupční opatření.

Veškerá komunikace i přenosy dat se přitom odehrávají prostřednictvím radiového systému Pegas, který Ministerstvo vnitra ČR buduje pro potřeby Integrovaného záchranného systému, tedy policie, hasičů a zdravotnických záchranářů.