"Pistole skutečně fyzicky není. Zatím to posuzujeme jako ztrátu ale není vyloučené, že inspekce může během šetření dojít k závěru, že šlo o krádež.

Nyní je to v rovině dohadů a spekulací," řekl zástupce ředitele západočeské cizinecké a pohraniční policie Pavel Vošický. Podle něho dotyčný policista dál slouží. "Dostal náhradní zbraň," dodal Vošický. Podle dobře informovaného zdroje policista během poslední služby předal svoji zbraň kolegovi, aby ji předal dozorčímu oddělení, který ji měl podle předpisů uložit do skříně na zbraně.

"Podle zápisu v knize zbraní je potvrzeno dozorčím přijetí pouze jedné zbraně. Údajně měly obě pistole ležet nějakou dobu nestřežené na stolku ve služebně, odkud podle jedné z vyšetřovacích verzí jedna z nich zmizela. V policejní svodné události je uvedeno, že došlo k odcizení služební zbraně," uvedl zdroj.

Policistovi, který o zbraň přišel, hrozí kázeňský postih. V podobných případech bývá trest v podobě krácení platu. Hodnota zmizelého typu pistole se na černém trhu pohybuje okolo 20 tisíc korun.