"Jedná se o běžnou proceduru. Žádný provoz tam nebyl. Byl jsem ale asi již třetí, kdo to tam dělal, a to toho policistu zřejmě štvalo," řekl Vojtěch. 

Policista po něm prý chtěl, aby vystoupil z vozu a vše na místě řešil, což Vojtěch odmítl, neboť se nacházel několik set metrů před startem rychlostní zkoušky a soustředil se na závod. "Řekl jsem mu, jestli chce, ať vše nahlásí na ředitelství soutěže, že moje jména i číslo vozu vidí, a poté to klidně budeme řešit," uvedl. 

Policista to však odmítl a vlastním tělem se mu posléze rozhodl zabránit ve startu do rychlostní zkoušky. "Stoupl si před auto a nechtěl mě nechat odjet. Tam ale už neměl co dělat, protože se jedná o uzavřený úsek rallye," tvrdil Vojtěch. Když policistovi naznačil, že bude startovat, zařadil jedničku a popojel. "Pohnul jsem se asi o 30 centimetrů a lehce se jej dotkl. On ale vyskočil na kapotu. Poté jej odvlekli pořadatelé," popsal.

Později jej přišli jiní policisté dokonce zatknout. Vojtěch se s nimi dohodl, že nejprve projede časovou kontrolou a pak budou incident řešit. "Tam jsme se domluvili, že dojedu závod a poté se dostavím na policejní stanici k výslechu. Když jsem tam pak přišel, dozvěděl jsem se, že na mě podal trestní oznámení," uvedl Vojtěch, jenž se rozhodl, že nebude vypovídat a vše nechá na svém právním zástupci.