Před dvěma lety byl Jindřich Klepek za tento čin odsouzen na 12 let vězení. Soud ho ale později obžaloby zprostil, protože se ukázalo, že byl v době činu nepříčetný.

"Je zájmem společnosti i pana Klepka, aby se jeho jednání neopakovalo," prohlásila předsedkyně senátu Miroslava Straková.

Klepkův obhájce s uložením ochranného léčení nesouhlasí a proti verdiktu podal okamžitě stížnost. Podle něj je mnohem lepší a účinnější, když se nemocný léčí dobrovolně. Jeho klient soudu řekl, že již pravidelně dochází k neurologovi i psychiatrovi. "Léčím se a léčit se chci. Nedokážu si představit, že bych se do podobné situace ještě někdy dostal," pronesl tiše Klepek.

Klepek činu litoval

Podle obžaloby i prvotního rozsudku Klepek v prosinci 2000 napadl v Praze 10 syna své družky s úmyslem ho zabít. Matka byla oslavovat s přítelkyní narozeniny ve vinárně. Klepek malého Lukáše opakovaně tloukl pěstmi do těla a hlavy, čímž mu způsobil krvácení do mozku a poranění jater a ledvin. Při útoku chlapci také praskla lebka. Utrpěl těžkou a trvalou újmu na zdraví.

Ačkoli podstoupil řadu operací, jeho mozek je natolik poškozen, že se nebude vyvíjet. Podle lékařů čeká chlapce život na úrovni kojence ve věku jednoho či dvou měsíců.

Klepek při procesu tragické události litoval a tvrdil, že chlapce pouze poplácával po zadečku a hlavičce, když v noci po napití čaje začal kašlat a dusit se. Běhal prý s dítětem po bytě a když přestalo dýchat, zavolal záchrannou službu.