„Obžalovanému bylo dále uloženo ochranné opatření ve formě ochranné výchovy,“ upozornila Iva Matušková z Krajského soudu v Hradci Králové.

Zatímco souzený mladík obžalobu odmítl, nesouhlasil s ní a u soudu se rozhodl nevypovídat, jeho o pět let mladší oběť popsala, jak ji spolužák vždy zatáhl do kabinky a to, co se tam i několikrát denně dělo.

On i ve třídě přes oblečení osahával další děti a někomu měl ukazovat přirozeníkamarádka poškozeného

„Nevolal jsem o pomoc, protože mi vyhrožoval a já jsem se bál. Říkal, že mě zmlátí. Proto jsem si to nechal líbit,“ řekl. Nakonec se svěřil dvěma kamarádkám.

„Když vyprávěl, brečel, že má strach,“ uvedla jedna z nich s tím, že se doma svěřila rodičům. „Na jejich radu jsem to řekla také paní učitelce. On i ve třídě přes oblečení osahával další děti a někomu měl ukazovat přirození,“ dodala.

Umí manipulovat s lidmi

Některé body vyprávění poškozeného se však rozcházely se zjištěnou realitou. „Poškozený je intelektuálně výrazně podprůměrný. Je snadno ovlivnitelný. Nepřesnosti v detailech jsou jasně vinou jeho intelektuální úrovně,“ zmínil u soudu znalec z oboru psychologie a pedopsychologie s dodatkem, že kdyby si vymýšlel a fabuloval, bylo by to rozpoznatelné právě kvůli nízké úrovni jeho intelektu.

Znaleckému zkoumání se musel podrobit i obžalovaný. Jeho intelekt se podle znalců pohybuje na dolním okraji pásma populačního podprůměru. „Dokáže vzbudit dobrý dojem a manipulovat druhými. Je přecitlivělý na kritiku své osoby a je sebestředný. Agrese je u něho způsobem řešení sporu,“ zjistila psycholožka Lenka Čermáková.

Pravděpodobnost resocializace je u něho prý snížena, ale podle dalšího znalce u něj nebyla zjištěna sexuální deviace.